A főváros a héten dönt a BKK mobiljegy (idő és vonal alapú) létrehozásáról, amely 2022 márciusában kerülhet bevezetésre. A pillanatnyilag elérhető adatok alapján a ma Tatabányán használt mobiljegy alapján működik majd. Ez azt jelenti, hogy idő alapon nem a járművön töltött idő, nem is a menetrendi idő alapján kell fizetni, hanem az utolsó jegykezelés számít majd. A főváros tájékoztatása alapján – amennyiben ezzel egyetért a fővárosi önkormányzat is a 30 perces jegy addig érvényes amíg az a jármű amelyen azt legutóbb (átszálls esetén) kezeltük el nem éri a végállomást. A gyakorlatban ez azt jelnti ha felszállunk a 151-es buszra Kispesten és azzal elmegyünk a Liget téri végállomásra és ott még 30 percen belül felszállünk a 9-es buszra, akkor még 60 percig utazhatuk, amíg az el nem éri az Óbudai végállomást.
A 30 perces mobiljegy ára 530 forint, míg a 90 perces 750 frint lesz majd, amennyiben a közgyűlés elfogadja a javaslatot. A BKK közleménye szerint amennyibe lesz utasigény, idővel bevezethető lesz 30 vagy 60 perces jegy is.
Támogatom az mobiljegy bevezetését, de az erőltetett helyzetben történő QR kódbeolvasással nem értek egyet. A nagy forgalmú megállókban már ma is nehézkes a felszállás. Az ajtóban lökdösődő emberek között megállni és az ajtó melletti QR-kódot beolvasni , nem lesz egyszerű feladat.
A BKK azért ragaszkodik a járművek külsején lévő kódbeolvasáshoz, mert ezzel próbálja meg elkerülni, hogy a járműveken, ha megjelenik az ellenőr, akkor kezdjenek el az utasok jegyet érvényesíteni. Nem szeretnék egyszerű módszereket részletezni, de jól látható már most , hogy nem a bliccelők dolgát nehezíti meg a BKK, hanem a becsületes utasokét, pontosan úgy mint az elsőajtózással.