A Buszsáv

Legutóbb Vitézy Dávid vetette fel a buszsávok szigorú ellenőrzésének kérdését. Gyakran futok reggelente rendőrökbe akik a Kőrösi Csoma Sándor úti buszsávon vadásznak a buszsávon haladó autósokra. A módszer ne túl hatékony, hiszen a rendőr egyszerre egy autóst tud csak kivenni a forgalomból.
Az említett szakaszon mindenhol vannak kamerák, de azokat az önkormányzat üzemelteti. Automatizált buszsáv ellenőrző rendszerre lenne szükség.   Ez megoldható közlekedés felügyelettel együttműködve új rendszámfelismerő kamerákkal vagy a sávot használó autó- és trolibuszokra szerelt kamerákkal.
Ez utóbbi szerintem sokkal közösségbarátabb megoldás , hiszen csak azokat bünteté, akik akadályozzák a buszok szabad haladását.

A gyorsaság fontossága

Régi meggyőződésem, hogy a közöségi közlekedés úgy lehet népszerűbb, ha a járművei gyorsan és folyamatosan tudnak haladni. Erre a legolcsóbb megoldás a buszsáv és annak folyamatos ellenőrzése.  Ellenőrzés nélkül, Budapesten sajnos kevés szabályt tartunk be. Erre a legjobb példa a legtöbb kerékpáros ételfutár, akik mintha törvényen felül állva közlekednének. Igen tudom  nem leszek népszerű, de azonosíthatóvá kell tenni a kerékpárosokat is.

Bírság

Sajnos a nevelési szándék  kevés. Sok autós csak a bírságból tanul.  Erre jó példa az orosz modell. Tudom sokan vad keletként tekintenek Oroszországra, de nagyon jól megoldott a közlekedési szabálysértés. Csak haladsz az autópályán és egy üzenet érkezik a mobilodra, hogy szabálysértést követtél el az imént amiért megbírságoltak amit a számládra terheltek -kifizetted.  
Az orosz rendszer nagyon egyszerű. Tiéd az autó? – Igen!  Te viseled ennek következményeit.  Fontos megjegyezni, hogy Oroszország nagyon fejlett informatikai rendszerekkel rendelkezik. Minden polgár „be van kötve” a rendszerbe. Nagyon hasonlít a kínai rendszerhez.

Nem értem

Van egy kérdés amire nem találom a választ . Budapest főváros és a BKK is több kilométer kerékpársávot épített ki vagy inkább választott le, de képtelen megoldani a teljes várost átszelő 9-es busz folyamatos haladását!
Konfliktust vállal fel az autósokkal az arányaiban kisszámú kerékpárosok érdekében, de a tömegeket szállító 9-es busz folyamatos haladását nem tudja megoldani . Jellemzően a legynagyobb probléma a Baross utcáról az Üllői úton át a Múzeum körút elérése.

Mi ebben a leg érthetetlenebb? Ebben a csomópontban áll a BKK közlekedésirányító központja.Mint a művelt kóreai mondja :  등잔 밑이 어둡다.  (A lámpa alatt van a legnagyobb sötétség).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük